... Őszi kerékpározás – hogyan öltözzünk?
 
Kategóriák

Őszi kerékpározás – hogyan öltözzünk?

Lassan, de magabiztosan érkezett meg az ősz… Az első hidegfrontokkal szembesülve, az az ember legnagyobb dilemmája, hogyan öltözködjön. Ahogy igaz ez a hétköznapi viseletre, úgy okoz fejtörést a kerékpáros ruházat kiválasztása kapcsán is. A levegő lehűlése és az esőzések megszaporodása sokakat elriaszthat a két kerékre pattanástól, még akkor is, ha egyébként szívesen teker valaki. Kerékpáros berkekben ezzel szemben úgy tartják, hogy nincs rossz idő, ha megfelelő a ruházatunk. Tehát az őszi borús idő nem kell, hogy a bicajos szezon végét jelentse, ha ésszerűen öltözködünk fel, és ügyelünk pár fontos részletre!

Mindenekelőtt a testi épségünk megőrzése érdekében, először győződjünk meg arról, hogy a kerékpár üzembiztos működésével minden rendben. Ellenőrizzük indulás előtt a gumik állapotát, a fékeket, a váltót, lámpáinkat, és kiegészítőinket! Ha a bicaj rendben, akkor jöhet a ruhakérdés.

Az ember persze nem akar sem alul-, sem túlöltözni, hiszen reggel egyre gyakoribb lehet a fagypont közeli hőmérséklet, déltájban viszont akár 25 fok meleg is lehet. Ráadásul egyre hamarabb sötétedik, ami szintén jelentős lehűléssel jár. Ezen felül pedig ügyelnünk kell útvonalunkra is, hiszen nem mindegy, hogy sík terepen haladunk, vagy komoly emelkedőket mászunk, esetleg downhill-ezünk. Emelkedő közben testünk gyorsan felmelegszik, így ruházatunknak rengeteg hőt és izzadságot kell elvezetnie, míg lejtmenetben gyorsan kihűlünk, így ilyenkor meleg, szélálló öltözetre van szükségünk.

A kulcs a hőérzet jó kezelése, melyet minőségi réteges öltözettel érhetünk el. Biztosan mindenki járt már úgy, hogy magára húzott mindent, amit ért, majd egy rövidebb hegymenet után sorra kapdosta le magáról a rétegeket, ahogy folyamatosan izzadni kezdett. Fontos tudni, hogy pár perc bringázás elteltével az ember üzemi hőfokra melegszik – szükségtelenek a túl vastag rétegek. 

A fázósabbak alsó rétegnek választhatnak egy jó minőségű, gyorsan száradó és légáteresztő, hosszú ujjú aláöltözetet, a térdek védelmében pedig egy hosszú (akár vastagabb, bélelt) kerékpáros nadrágot. Felülre érdemes egy szélálló (és akár vízálló) dzsekit választani, mely bélelt is lehet, melegebb időben pedig esetleg egy mellényt. Egyre kedveltebbek a softshell kabátok kerékpározáshoz is, hiszen kényelmes és könnyen lehet benne mozogni. Mindezt még érdemes kiegészíteni igény esetén egy köztes réteggel (vékony pulóver, polár), így megfelelő ruházatot kapunk az őszi kerékpározáshoz. Ne feledkezzünk meg a kiegészítőkről sem, hiszen a sapka, kesztyű használata már alapfelszerelés a hűvös időben. Rövid távokon semmiképp sem fogunk fázni és leizzadni sem.

Kiemelten fontos a megfelelő lábbeli kiválasztásai is. A profik természetesen kifejezetten speciális kerékpáros cipőt hordanak, azonban a hobby felhasználóknak tökéletes választás lehet egy őszi túracipő, terepfutó cipő vagy sportcipő is, mely jól szellőzik, védi a lábat a kihűléstől és igény szerint akár vízálló is. Ezt persze lehet különböző kerékpáros zoknival kombinálni.

A fentieket figyelembevéve minőségi, komfortos kerékpáros élményben lehet részünk a hidegebb, zordabb időjárás ellenére is.

Tekintsd át aláöltezetinket webáruházunk kínálatából:

Női aláöltözetek:
https://sportplaza.hu/noi/funkcionalis-ruhazat/alaoltozet

Férfi aláöltözetek:
https://sportplaza.hu/ferfi/funkcionalis-ruhazat/alaoltozet

ITT DOLGOZOM, BESSENYEI BELA