A BIKINI FORRADALMA
Talán keresve sem találnánk ikonikusabb nyári ruhadarabot a bikininél. Minden nő szekrényében ott lóg legalább egy, de inkább több, sokan azonban nem is gondolnátok, milyen botrányos ruhadarab volt egykor a kétrészes fürdőruha. A bikinihez rengeteg sztori és divattörténelmi pillanat fűződik, nem egy színésznő karrierjét indította be egy-egy jelenet, ahol ez az aprócska ruhadarab volt csak rajta. Na de mi köze a bikininek az atombomba kísérletekhez? Milyen filmben, és ki tette végérvényesen népszerűvé a falatnyi ruhadarabot? Íme néhány érdekesség a nyár legnépszerűbb ruhadarabjáról, a bikiniről.
Már az ókorban is viseltek bikinit
Sokan azt gondolják, hogy a bikini a viktoriánus kor egész testet takaró tengerparti ruháiból alakult ki az évtizedek alatt. Meglepő tény azonban, hogy alig takaró fürdőruhák már az ókorban is léteztek. Számos római ábrázolást ismerünk ugyanis, amiken a sportoló, vagy a tengerparton sütkérező nők bikinihez hasonló öltözetben vannak ábrázolva.
A világ legdrágább bikinije
A világ legdrágább bikinije 30 millió dollárba (kb 7 milliárd forint) kerül. Nem sokat takar a ruhanemű, ugyanis vékony platinaszálakra felfűzött makulátlan gyémántokból áll. A kevésbé fürdőruhának, inkább ékszernek számító darabot Susan Rosen tervezte a Steinmetz Diamonds számára.
A bikini atombombaként robbant be a köztudatba
Az első kétrészes fürdőruhát Louis Réard tervezte. Kreációját az 1946. július 5-i Bikini szigeten végrehajtott amerikai atombomba kísérletről nevezte el. Úgy gondolta ugyanis, hogy merész ruhadarabja a Bikini szigeten végzett atomrobbantáshoz hasonló hatást fog kiváltani a férfiakból.
Betiltott bikinik
Amerikában felháborodtak a bikini intézményén, ami azonnal a megbotránkozó újságok címlapjára került. De ez semmi nem volt ahhoz képest, ahogyan az erősen katolikus Európában fogadták az új ruhadarabot. A spanyol, az olasz és a belga hatóságok be is tiltották a viselését. 1951-ben még a Miss World szépségversenyről is kitiltották. Az Egyesült Államokban tizenöt évbe telt, amíg elfogadták a merész ruhadarabot.
Bikini a filmvásznon
A bikinit Brigitte Bardot tette igazán elfogadottá. Ő volt az első színésznő ugyanis, aki bikiniben 1956-ban megjelent a filmvásznon Roger Vadim És Isten megteremté a nőt című filmjében. A mai napig igaz, hogy a sztárok rendkívüli hatással vannak a divattrendekre, és az ’50-es években sem volt másképp. Brigitte-nek köszönhető, hogy a bikini elindult térhódító útján.
Az első Bond-bikini
Az első Bond-lány, Ursula Andress volt, aki egy fehér színű bikiniben jelent meg a vásznon az 1962 évi Dr. No című filmben, kezében egy kagylóval, a bikini alsójára csatolt vadászkéssel emelkedik ki a tengerből. Azóta a bikinis Bond-lány jelenet szinte minden epizódban visszaköszön.
Bikini a Csillagok háborújában
Leia hercegnő ikonikusnak számító fém bikinijének, melyet A jedi visszatér című epizódban láthatunk, külön rajongói weboldala is van.
UV-védelem bikiniken
A mai bikinik már UV-szűrős anyagból is készülhetnek. Az ilyen fürdőruhák 50 faktoros védelmet nyújtanak és kiszűrik a káros sugarak 98%-át. Arról azonban ne feledkezzünk meg, hogy testünk bikinivel takart része elég alacsony százalék, ezért mindenképp gondoskodjunk a szabadon maradó bőrfelület fényvédelméről is…
Tekintsd át bikini és fürdőruha kínálatunkat webáruházunkban és találd meg kedvenc darabot a hétvégére: