Ma már egyre nagyobb divatőrület, hogy nemcsak a télből a nyárba utazunk, hogy valahogy átvészeljük a mínusz fokokat, hanem nyáron is egyre többen választják az egzotikus uticélokat. Azzal viszont nem számolunk, hogy ez veszélyt is rejtegethet, amennyiben egzotikus helyet választunk ki nyaralás céljából. A kontinentális éghajlattól merőben eltérő klíma, az egyedi környezet számos fertőzésnek és betegségnek teremt melegágyat. A legveszélyesebb és leggyakrabban előforduló betegségek: a moszkítók által terjesztett malária, a nem megfelelő higiénés viszonyokból adódó hastífusz és hepatitis A. De érdemes beoltatnunk magunkat hepatitis B, gennyes agyhártyagyulladás és sárgaláz ellen is. De nézzük is mely helyeken, mely betegséggel vigyázzunk:
Hepatitis B
A trópusi helyek közül afrikai úti célpontok, ázsiai szigetvilág, dél-ázsiai országok, dél-Amerika nagy része és a Karib-térség.
Malária
Nigéria, Kongói Demokratikus Köztársaság, Etiópia, Tanzánia, Kenya, az ázsiai régióban India, Szudán, Burma, Banglades, Indonézia, Pápua-Új Guinea és Pakisztán.
Hastífusz
Bárhol előfordulhat, ahol a higiéniai feltételek elégtelenek, az ivóvízellátás nem megfelelő.
Sárgaláz
A sárgaláz szúnyog csípésével terjedő betegség. Az oltás kötelező Afrikába, Közép- és dél Amerika trópusi övezetébe utazóknak. Érvényes oltási papír nélkül nem lehet ezekre
a helyekre beutazni.
Érdemes 10 évente megújítani a gyermekkori oltásokat is, hogy szervezetünk emlékezzen a védekezésre, amennyiben trópusi helyekre látogatnánk.
Ha felmerült benned a gyanú, hogy trópusi betegséged van, akkor vizsgáltasd ki magad,
pl: http://medicinaegeszseg.hu/szakterulet/kulonleges-orvosi-szolgaltatasok/tropusi-betegsegek-ellatasa/ itt.